Hala pro voní paprsek Slavíč 01

Expediční a skladovací hala

V průběhu roku 2015 byla provedena kompletní rekonstrukce starého nepoužívaného objektu. Rekonstrukce budovy v sobě zhrnovala celkovou opravu objektu na půvoních základech, kdy došlo k výstavbě nových stěn objektu včetně výměny všech oken, vstupních vrat, výstavby nové kompletní střechy a nových betonových podlah. Původní dřevěné vazníky byly odstraněny a na jejich místo se v naší zámečnické dílně vyrobily nové ocelové vazníky. Celá zrekonstruovaná budova konstroly a expedice našich výrobků byla nově zastřešena PUR panely.

Nově vzniklá výrobní a skladovací hala byla vybavena novými ocelovými stojany pro uskladnění nalakovaných smaltovaných plechů a dalších vyrobených ocelových konstrukcí. V této části výrobního areálu firmy Morkus Morava s.r.o. ve Slavíči u Hranic na Moravě se realizuje před expidiční kompletizace a balení hotových výrobků včetně uložení na palety a balení do krycích fólií. Toto pracoviště taktéž plně využívá naše oddělení výstupní kontroly a jsou zde prováděny kontroly svárů či měření kvality povrchu lakovaných výrobků.

Expediční a skladovací hala uzavírá výrobní proces kovovýroby, tryskání materiálů, řezání vodním paprskem, zakružovaní profilů a lakování. Veškerý pohyb materiálů a výrobků v areálu výrobního podniku Morkus Morava s.r.o.zajišťují naši kmenoví zaměstnaci pomocí tří vysokozdvižných vozíků které byly pořízeny v rámci operačního programu podnikání a inovace. Tento projekt s názvem: Rozvoj technologických uzlů pro výrobu kovových zásobků (REG.č.2.2. RV03/2957) byl podpořen ze strukturálních findů EU. S touto podporou byla pořízena: kompresorovna, 3 vysokozdvižné vozíky, 5 elektrocentrál, CNC řezací vodní paprsek, zakružovačka profilů, montážní zvedací soupravy a nářadí.
Evropská Unie - Evropský fond pro regionální rozvoj, investice do Vaší budoucnosti.