Lakování a nátěry

PRŮMYSLOVÉ LAKOVÁNÍ

Průmyslové lakování je speciální oblast povrchových úprav kovů, plastů a dřeva mokrou cestou. Nabízíme průmyslové lakování železných i neželezných konstrukcí, součástí strojů a dalších součástek malosériové produkce v RAL odstínech. Široká škála odstínů barev nabízí nepřeberné možnosti pro vaše výrobky. Povrchová úprava materiálů dodává výrobku nové vlastnosti: barvu, vylepšuje design a prodlužuje jeho životnost. Kvalitní povrch je základním předpokladem pro dosažení obchodního úspěchu každého výrobku.

Pro lakování je velmi důležitá kvalitní úprava povrchu výrobku, toto můžeme zajistit tryskáním v tryskací komoře a to v kvalitách Sa1,Sa2,Sa1/2,Sa3. Pro lakování používáme lakovací box z odsáváním a možností urychlení vytvrdnutí barvy. Vlastní lakování provádíme mokrou metodou pomocí vysokotlakého zařízení čímž je zajištěna větší kvalita a životnost laku. Kvalita našich lakovaných povrchů splňuje různé kategorie korozní agresivity C2,C3,C4,C5 dle požadavků zákazníka. Výrobek určený k lakování musí splňovat dvě podmínky, váha nesmí přesáhnout pět tun a velikost nesmí přesáhnout rozměry: šířku 3 metry, délku 7m a výšku 2,5 metru. Naše společnost standardně provádí lakování nátěrovými hmotami od renomovaných výrobců jako jsou HEMPEL, AMERON, JOTUN, INTERNATIONAL, SIGMA, DERISOL, CARBOLINE apod. Lakování provádíme v nejmodernější lakovací komoře o délce 7 metrů.

V nabídce společnosti Morkus Morava s.r.o. pro průmyslové lakování se nachází široký sortiment materiálů, jehož základ tvoří produkty společností AkzoNobel, DuPont a Dichem. Našimi dalšími partnery jsou jak domácí, tak významní zahraniční dodavatelé nátěrových hmot, zvoleni dle aktuálních i dlouhodobých požadavků zákazníků na českém trhu tak, že jsme schopni pružně reagovat na další konkrétní požadavky.


Produktová skladba

  • kompletní systémy určené pro lakování dopravní, stavební, zemědělské, komunální atd. techniky, pro s důrazem na kvalitu produktů a doplňkových služeb, zákaznicky atraktivní poměr kvalita/cena.
  • nátěrové hmoty vhodné pro povrchovou úpravu různorodých podkladových materiálů: kovy, plasty, dřevo, lamináty aj., které nacházejí uplatnění při finální povrchové úpravě výrobků všech strojírenských oborů, antikorozní ochraně stavebních konstrukcí a lakování např. přepravních kontejnerů, ale i jako materiály se speciálními vlastnostmi (vysoká tepelná odolnost, vzhledové efekty, zvýšená chemická a mechanická odolnost okolnímu prostředí aj.)
  • moderní vodou ředitelné nátěrové hmoty, které vyhovují současné legislativě, budoucím trendům v lakování, s minimálními nároky na změny dosavadních technologických postupů a zvyklostí.